30 GÜN BOYUNCA SUNUCUYA GİRMEYEN OYUNCULARIN HESAPLARI SIFIRLANMAKTADIR

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Sınırlar...
#1
Star 
Öncelikle Merhaba, 

Gerek yönetim gerekse biz oyuncular farkındayız ki 4 ay önce ki ya da 6 ay önce ki LL server kalabalığı artık kalmadı, bunda elbette çeşitli etmenler mevcut bunu burada sizlerle tartışmak ya da üzerine konuşmak istemiyorum bildiğiniz üzere zaten yönetim bu konu ve bizlerin fikirleri için bir toplantı yaparak bu durumları çözecektir. Sizlere ben sunucu da olmasını istediğim ve gerçekleştiği takdir de Rebel oynamak isteyenler için ayrı bir ortam ve Rol yapmak için girenlere ayrı bir ortam sunacak bir çözüm aklıma geldi.

Ek1'de ki görselde gördüğünüz üzere haritada bu çizmiş olduğum noktaya bir Sınır noktası konulursa ve sınırın alt tarafında sadece Rebel arkadaşlara özel bir alan nasıl yani;

1-) Rebel Bölgeleri sadece sınır dışında olmalı.
2-) Rebel kişiler için nasıl ki Atatürk Havalimanı yanında Military bölgesi varsa buraya da haritanın çeşitli noktalarına Military bölgesi getirilebilir. 
3-)Lakka bölgesini (Çete Saklanma binasını hepimiz çok seviyoruz.  Big Grin ) yine aynı şekil de sınır dışında belli bir alana getirilerek çatışmalar sınır dışına taşınmalı. 
4-) Çete Bölgeleri bildiğimiz üzere 5 adet var, Bu çete bölgelerinden 2 tanesi şu an haritanın iç kesimlerinde yine aynı şekilde bu Çete Bölgeleri sınır olarak çizdiğimiz yerin dışına çıkartılırsa tüm çete bölgeleri tek bir noktada toplanacağı için oldukça eğlenceli olacaktır. 
5-) Tüm yasa dışı işler ( Eroin,Esrar ve Kaplumbağa gibi) sınır dışına getirilirse yüksek kazanç isteyen veya yasa dışı iş yapmak isteyen kişiler belirli alanın dışına çıkarak burada işlerini yapmak zorunda kalacaktır. 
6-) Merkez Bankası sınır dışından kaldırılarak sınır içine getirilmelidir. Ek 2'de bulunan görseldeki konuma getirilmelidir. 
7-) Paros Karakolu Sınır dışında olmaktan çıkartılıp Sınır Çizgisinin üstüne konumlandırarak burada geçişlerin kontrolünü sağlamaya yaraması çok eğlenceli olacaktır. 

Rebel oynamak isteyenler sınır dışında oldukça fazla eğlenecek ve tamamiyle kendi aralarında olacağı için bu bölge de çatışma imkanları oldukça eğlenceli olacaktır. 

Sınır hakkında bahsettiğimize göre bu sınır ne işe yaracak bu sınır dışında yapılacakları söyledik peki sınır içinde neler olacak neler gelmeli biraz da sizlere bu konu hakkında ki düşüncelerimden bahsediyim. 

Sınır Çizgisinde olması gerekenler;
1-) Sınır bölgesini Polise Teşkilatı korumasın, JÖH tekrar gelsin ve sadece görevleri Sınır Dışı operasyon yapmak, Sınır Bölgelerini kontrol etmek, Sınır dışında yapılan yasa dışı işlere baskınlar ve Merkez Bankasına gerektiği takdir de destek ekip olarak operasyonlara katılmakla sınırlandırılmadılır. 
2-) JÖH'ün amaçları oyunda Rol yapmak değil Rebeller karşısında bir caydırıcı güç olarak Sınır dışı ve Ağır çatışmalar da operasyonlar yapmak olmalıdır. 
3-) Bence en güzel kısım bu Sınır Noktası senaryosu olmalı buna bağlı olarak nasıl ki eskiden Trafik Şube baskınları oluyordu artık Sınır Noktası saldırıları olsun. Bu saldırılar da şöyle bir senaryo izlenmesi bence en güzeli olacaktır;

Konuyu yanlışlıkla TAB tuşuna bastığım için henüz tamamlanmadan gönderdim Kusura bakmayın. Sizlerden ricam tam olarak bitirdikten sonra Eklemek istedikleriniz veya katılıp katılmadığınız belirtirseniz sevinirim.

Sınır Noktası Senaryosu Kuralları
3.1 Sınır Noktası Senaryosu başlatacak çeteler herhangi bir haber yazısı geçmeden Merkez Bankası senaryosu ile aynı şekilde, Bölgede bulunan JÖH'ler saldırı aldıkları an itibariyle başlayacak ve bölgeyi ele geçirmeye oynanılacaktr. 
3.2 Bölgeyi ele geçiren Çete Tüm sınır Geçişlerinden Sorumlu olacak ve bu bölgeyi başka çetelere kaptırmadığı takdir de 1 Res vakti boyunca bu Sınır Kapısı üzerinden bazı gelirler elde edecektir. (Bu tabi mühimmat ya da Para olabilir. Tamamen sizler nasıl isterseniz o şekilde olur. Tabi adil bir şeyler olması koşuluyla. 
3.3 Sınır Noktasını savunma görevinde JÖH personelleri bulunacaktır. Emniyet Teşkilatı gerektiği noktalar da desteğe gidebilir. 
3.4 Sınır Noktasını bir kere kaybeden JÖH ekipleri tekrardan sınır noktasına operasyon yapabileceklerdir. 
3.5 Sınır noktası Rebel arkadaşlar için rol vermeleri gerekirken Blufor oyuncuları buraya rol vermeden. Çatışmaya girebilecektirler. 

Bu şekilde kafam da oluşturduğum bazı temel noktalar var bunlar Blufor ve Rebel oyuncuları için en adaletli şekile getirilecektir. 

Yeni değişiklikte Polislerin görevleri ne olacak;
1. Polisler sınır dışı operasyonlara çıkmıycak.
2. Polisler oyun içerisinde Kavala da ve rol yapılan noktalar da mevcut oyuncuların rol ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı oyunda daha çok ROL yapmaya yönelik hareket edeceklerdir. 
3.Eğer talep olursa Polisler içerisinden de bir ekip çıkartılarak JÖH operasyonlarına destek amaçlı bir özel birim kurulabilir. 

Sınır dışı operasyonu yapıldığı zaman kurallar ne olacak;
1. Sınır dışına çıkan Blufor oyuncuları Rebeller tarafından herhangi bir rol verilmeden ateş açılabilecek ve ateş aldıkları an itibariyle rol başlamış olacaktır.
2.  ilk madde de bahsedilen durumun tam tersi rebel oyuncular sınır içerisine Yasa Dışı silahlar ile girdikleri zaman önce uyarılacak devamında öldürücü kuvvet kullanılacaktır. Bu durum Rebel arkadaşlar için rol başlangıcı olmayacaktır.  
3. Sınır dışı operasyonunda JÖH teşkilatı olabildiğince temkinli bir şekilde bölgeye girmek zorundadır. Girdikleri yer sonuçta kendileri için bir RDM noktası olacak ve burada çeştili çeteler birleşerek Blufor oyuncularıyla çatışabilirler.

Merkez Bankası kuralları:
1.) Merkez bankası sınırın iç bölgesine getireleceği için bu noktaya giden Rebeller gidene kadar bölgede silahlı olarak görülüp vurulma riskine karşılık, daha riskli olacak ve her çete çabalamyacaktır. 
2.) Merkez Bankasının koruması JÖH ve Polis Teşkilatı tarafından ortak olarak sağlanacaktır. 
3.) Sınır Noktası Saldırıları olduğu zaman Merkez Bankasında bir Senaryo başlatılamayacak ve sınır operasyonu bitmesi beklenecektir. 

Uzun bir konu oldu ancak bu durum olursa eğlenceli olabileceğini düşündüğüm için sizlere de fikirlerimi açmak istedim arkadaşlar. Konu altında +1 ya da -1 yazmak yerine  Şunları ekleyelim, ya da şu sebepten olmaz derseniz karşılıklı fikirlerimiz tartışır ve son zamanlar da kan kaybeden sunucumuz için hep beraber güzel bir pansuman yapabiliriz. 

Teşekkür Ederim, İyi Forumlar.

Ek1: 
cabh6xl.jpg

Ek2:
f1kaekp.jpg

Not: Bu ara da eklemeyi unutmuşum RDM bölgesini de kaldırıp. Tüm yasal işler ek1 de belirtilen sınırın iç kısmına taşınırsa mükemmel olacaktır.
Cevapla
#2
JÖH ve eski harita gelirse sorum çözülür Smile
Cevapla
#3
İmza, kaşe, parmak izi, göz irisi, vergi numarası, tc kimlik, soğuk damga, hes kodu dahil +1
Cevapla
#4
JÖH ve eski harita gelirse çözülür Smile
Cevapla
#5
+1 16 krakter eline sağlık
Cevapla
#6
Gerçekten detaylıca düşünülmüş ve tamamen hem rebel hem de RP ağırlıklı oyuncuların işine gelecek bir sistem olmuş. Umarım yönetim bu konudan mümkün olanları en güzel şekilde ayıklar ve de ona göre bir sistem oturtulur.
+1
d4gamq9.jpg
WWW
Cevapla
#7
Uğraşılmış bir düşünce ama bence düzeltilmesi gereken şey rebellere ayrılacak alan, jöh ve harita değil var olan oyuncu kitlesinin hal ve hareketleri olmalı. Çatışmakta bir roldür sonuç olarak. Çatışacakları ayrı rol yapacakları ayrı bir yere kısıtlamak sunucu içerisinde sunucu açmaya benziyor. Ne kadar şey eklenirse de çıkarılsa da oyuncu kurallara uymaksızın takılıyorsa bir anlamı olmaz. Bu konuda ise yönetimin değil oyuncuların çaba göstermesi lazım. Oyuncu foruma gelip "Şu eklenmeli, bu çıkartılmalı vs." diyip oyun içinde gördüğü ilk araca veya oyuncuya rol verip taramamalı. Özetle oyuncu kendini geliştirmediği sürece sunucuya ekleneceklerin veya çıkartılacakların sadece skriptsel bir uğraştan ibaret olacağı aşikar. Konuya bundan dolayı -1 veriyorum.
giphy.gif
Cevapla
#8
Mantıklı konu +1
giphy.gif
Cevapla
#9
Bence harita dengesi çok değişir ve legal işler veya illagel işler sinir içerisinde olması gerektiği için harita sıkıs tepis olucak diye düşünüyorum illegaller 1 tarafta legaller 1 tarafta olması mantıksız diye düşünüyorum -1
Cevapla
#10
(27-08-2021, Saat: 22:38)SwééT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: JÖH ve eski harita gelirse çözülür Smile
Cevapla
#11
JÖH gelsin dışında hepsi gereksiz
?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett...rbox=false
Cevapla
#12
Uğraşıp emek vermişsin önerin için teşekkürler. Belirtmiş olduğun sınırı daha önceden yapmıştık lakin oyuncuların isteği üzerine geri dönüldü. Ek olarak yarın yapılacak olan genel toplantıya katılıp önerini orada tekrardan dile getirirsen daha iyi incelenmiş olur çoğu oyuncu toplantıda olacağından. 

6z1a4lb.gif
WWW
Cevapla
#13
okumadım güzel duruyo artı bir
[FBI] Wicrales
m4WYx.png
Cevapla
#14
(28-08-2021, Saat: 00:06)Wicrales Adlı Kullanıcıdan Alıntı: okumadım güzel duruyo artı bir

okumadıysan yorum yapma
e36k8sa.png
Cevapla
#15
Eski map geri gelirse bence daha güzel olur.

JÖH gelmesi lazım PÖH artık sadece bir polis rütbesiymiş gibi gözüküyor. buda bence kötü ya da PÖH hü ayrı bir teşkilat yapalı bilir. 
cu9VK1.png
Cevapla
#16
Yiğit kesinlikle katılıyorum sana. Eski Map ve JÖH lazım bize.
Cevapla
#17
ESKİ HARİTA GELİRSE +1
                              
Cevapla
#18
(28-08-2021, Saat: 00:25)Mehmet24 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28-08-2021, Saat: 00:06)Wicrales Adlı Kullanıcıdan Alıntı: okumadım güzel duruyo artı bir

okumadıysan yorum yapma

çok konuşma
[FBI] Wicrales
m4WYx.png
Cevapla
#19
Uğraşılmış ve düşünülmüş güzel bir konu
Cevapla
#20
eski harita duzeni ve joh müq.
Cevapla
#21
yeni oyuncu sayısı çok fazla eskilerin çoğuda bıraktı jöhün sağlam bişi olcağını düşünmüyorum ama map güzel olmuş yabancı bir sunucudada aynı sistem vardı sanırım.
?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett...rbox=false
Cevapla
#22
JÖH geri gelmeli şu an sunucuda jöh kadrosunu oluşturabilecek sınırlı sayıda ve nadir kişiler var gerek yok jöhe herkes jöh gelsin diyiyor ama jöhü kimin oynuyacağını düşünen yok eskisi gibi olmaz jöh konusuna -1
80451d1e62f88f68dc603f408d3b65a4.gif


-*HANS
Cevapla
#23
Merhaba,

Fikir öneriniz tarafımca yönetim toplantısına iletilecektir. 

İyi Forumlar.
nk51xph.gif
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yeni süt tankerleri Ahmedovicz 2 428 16-05-2021, Saat: 16:09
Son Yorum: Can A.
  YENİ İŞ 2 Mehmet E. 5 385 16-05-2021, Saat: 16:06
Son Yorum: Can A.
  YENİ İŞ Mehmet E. 11 600 16-05-2021, Saat: 16:01
Son Yorum: Can A.
  Yeni Rdm Bölgesi Shiver. 6 419 27-03-2021, Saat: 21:27
Son Yorum: LiveLifeRPG
  Yeni oyuncular ve sıkıntılar MisakaMata21 8 753 24-03-2021, Saat: 01:11
Son Yorum: fehmiyunus

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi