Ana içeriğe Geç
Sitenizle ilgili anlık, acil, geçici ve önemli bilgileri kullanıcılara duyurabilmenizi sağlar.
Türkiye'nin İlk Arma 3 Rol Play Serveri.

Arma 3 Live Life RPG AltisLife Türkiye'nin ilk AltisLife Sunucusu 'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Sizi aramızda görmek güzel ama sitemizden daha iyi yararlanabilmeniz için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız. İlgi ve alakanızdan dolayı Arma 3 Live Life RPG AltisLife Türkiye'nin ilk AltisLife Sunucusu yönetimi olarak teşekkür eder, iyi forumlar dileriz.

Giriş ya da Kayıt

(Sadece kayıtsız kullanıcılar tarafından görüntülenebilir.)

2 AY SUNUCUYA GİRMEYEN OYUNCULARIN HESAPLARI SIFIRLANMAKTADIR


TeamSpeak Sunucumuz

Konuyu Görüntüle 09.06.2018

Sunucuya Nasıl Bağlanırım?

Konuyu Görüntüle 09.06.2018

[REHBER]Avukat

1564
699
0
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[REHBER]Avukat
#1
scales_of_justice.png


 
[b]Avukat nedir?[/b]


 Avukat, hukuk fakültesi mezunu, avukatlık stajı yapmış, avukatlık sınavını geçerek avukatlık mesleğini serbest veya bir kuruma bağlı olarak icra eden kişidir. Avukatlar genellikle çalıştıkları şehirde bulunan baroya kayıtlı olarak faaliyet gösterirler. Avukat, uyuşmazlıkların doğumundan başlayarak, mahkeme aşaması ve hakkın teslimine kadar olan süreçte kişileri temsil eder. Avukat sadece iş ve dava takibi yapmaz, aynı zamanda hukuki konularda danışmanlık, hakemlik, arabuluculuk görevlerini de yerine getirebilir.
   Oyunda da avukatlık mesleği buna benzer olarak hareket eder. AnlaşForum üzerinde hakaret edilmesi yasaktır. Ceza Alabilirsiniz.ı olduğunuz kişiler veya şirketleri hukuksal anlamda destekler, yaşadıkları durumlarda onları savunarak müvekkilinizi temsil edersiniz. temis.png


   [b]Avukat bir karakterin şekillendirilmesi, geliştirilmesi.[/b]


Eğer ki bir avukatlık rolünü tercih ettiyseniz kendinizi ifade edebilmeli ve ikna kabiliyetinizi yüksek tutmalısınız. Cümlelerinizi ciddi, ikna edici ve baskıcı bir şekilde kurmalı, diyaloğa hakim olmalısınız. Karakteriniz asla ve asla şımarık, serbest ve tembel bir düzene sahip olmamalıdır. Üstünüzde bir takım elbise, bayan bir karakter ise küpe, eşarp gibi sade bir süs, erkek ise fötr bir şapka yada gümüş bir saati aksesuar olarak seçebilirsiniz. Araç seçiminizde ATV Ofrroad araçların aksine, Forum üzerinde hakaret edilmesi yasaktır. Ceza Alabilirsiniz. varlığınıza doğruntulu olarak Hatback(sport) SUV gibi ciddi araçlar seçebilirsiniz. Alacağınız bu araçlar sizin ciddiyetinizi yansıtacağından siyah yada beyaz bir renk seçimi en doğrusu olacaktır. İnsanlarla olan ilişkilerinizde eşit davranmalısınız. Siyahi bir karaktere farklı, beyaz bir karaktere farklı davranmamalısınız. Sorgu rollerinin kısa geçtiğini hesapta bulundurarak kısa sürede bir insanla anlaşmayı başarmalısınız ki sorgu anında müvekkilinizi en iyi şekilde temsil edebilmelisiniz.


    Sivil hayat, bir avukatın sivil hayatı da meslek hayatına yakın ciddiyette ilerlemelidir. Dışarıda takılırken köşe başı bir bar yerine, elit/lüks mekanları tercih etmelisiniz. Yemek rollerinizi bir hamburgercide yapmak yerine lüks bir restoranda yapmanız karakterinizin saygınlığını arttıracaktır. Unutmayın ki saygın bir karakter olmak zengin olmak anlamına gelmez. Altınızdaki araç bir Hatback de olsa, sizi paranız değil, yaptığınız roller ve hareketler yansıtır. Arkadaşlarınızı iyi seçin, seçtiğiniz oyuncularda sizin gibi ciddi bir rol yapabilecek düzeyde olsun. Bir anca ciddiyetini kaybeden bir arkadaşınız bulunursa onun yaptıklarına uyup dış çevre tarafından farklı tanınabilir, saygınlığınızı kaybedebilirsiniz. Kız/Erkek arkadaş, flört rollerine gelecek olursak, avukat rolleri ciddi bir kişilik benimsemesi sebebiyle seçeceğiniz kişi de ciddi rolü benimsemiş, sizinle birlikte bir rol ortamı yaratabilecek birisi olmalı. Baş başa gittiğiniz o restoranda verdiği Hareketler konuşmalar bile ciddi bir rol yaptığını belli etmeli. Ve bu ciddiyetini sadece sizin yanınızda değil, arkadaş çevresinde de göstermeli. Benim tercihim ise, avukat rolü yapıyorsanız ilişkiden uzak durun.


anlasma.png

[b]Sorgu odasında avukat.[/b]


 Sorgu odasına girdiğinizde karşınızdaki kişinin bir polis memuru olduğunu unutmayın. O kişi sizin karşınızda duran bir rakip değil, uzlaşmaya çalıştığınız bir arkadaşınız olmalı. Asla ve asla karşınızdaki polise karşı sert, iğneleyici ve tehdit içerikli cümleler kurmayın. Bu davranış müvekkilinizi tehlikeye atacak, aynı zamanda sizin de saygınlığınızı düşürecektir. Sorgu başlangıçlarında memurların odadan çıkması koşulu ile müvekkilinizle yaklaşık 5 dakikalık özel bir görüşme sağlayın ve olayı onun ağzından dinleyin. Ardından polis memurlarını sorgu odasına çağırın ve ilk cümlenizde müvekkiliniz hakkında yapılan suçlamayı ve kanıtları talep edin. Unutmayın! Eğer ki müvekkilinizi suçu bizzat işlerken ki bir görüntüsü bulunmuyorsa, müvekkilinizin o kapıdan çıkıp çıkmaması sizin ne kadar başarılı bir avukat olduğunuzu gösterir. Örnek verecek olursak kamera görüntüleri kesik kesik bir şekilde öncelikle müvekkiliniz ile mağdur kişiyi yanyana gösterip, 5 dakika ardından müvekkilinizin olay yerinden hızla ayrıldığını gösteriyorsa bunu size kanıt olarak göstereceklerdir. Ancak-.. Bu bir kanıt değildir. Kafanızda kurgulama yapın. Müvekkiliniz ile mağdur kişi yanyana yürürken saldırıya uğramış olabilir, müvekkilinizde bu olay karşısında korkup hızlıca olay yerinden kaçmış olabilir, neden olmasın? Bu şekilde kafanızdan kurmaca cümleler ile polis memurunu uzlaşmaya davet edin ve memurun dediği tüm cümleler aklınızda bulunsun. Eğer ki karşınızdaki memur, söylediğiniz cümleler hakkında "Haklısınız." "Aslında doğru söylüyorsunuz." gibi bir cümle kullanırsa söylediği bu cümle sorgunun dönüm noktası olur. O andan sonra sorgu sizin tarafınıza geçer ve geriye kalan tek adım polis memurunu ikna etmek, huyuna gitmektir. Eğer ki bunu da başarabilirseniz müvekkiliniz yetersiz kanıttan serbest bırakılır. Asla umudunuzu kaybetmeyiniz, eğer ki müvekkilinizin suçu işlediğine dair görüntüler mevcutsa öncelikle tutuksuz yargılanmayı bir kenara bırakın ve cezai indirimleri göz önünde bulundurur. Eğer ki bir kişi suçu işlerken görüntülerse onu hapisten çıkartmanız mümkün değildir, ancak bir indirim uygulatarak suçunu hafifletebilirsiniz. Örneğin karakterinizin psikolojik rahatsızlığı, o an şiddet altında kalması cezayı büyük bir miktarda indirir. 


[b]Bir avukatın sahip olması gerekenler.[/b]


1) Çanta

Çanta bir avukatın en önemli eşyalarından birisidir. Tüm evrakları, müvekkilleriyle ilgili dosyalar bu çantanın içinde bulunur ve bir üst arama sırasında çantanızın içinin aranmasına engel olmak hakkına sahipsinizdir. Bu çanta bile sizin bir avukat olduğunuzu gösterir.


2) Ofis

Avukatlar, eğer ki bir büroya, baroya dahil değilse kendilerine ait kişisel bir ofiste çalışmalarını sürdürür. Uğraşmakta olduğu davalar, evraklar, maliye işleri bu ofisin içinde bulunur. Müvekkilleriyle arasında olan görüşmeleri bu ofiste sağlar ve çoğu uzlaşma yöntemleri bu ofis içerisinde gerçekleştirilir.(Kavalada kapısı açık bi ev ofis için uygundur cheesy.gif )


3) Ciddi bir araç

Bir avukatın altında ATV  yada Offroad cinsten bir araç görmek çok komik bir durum olur. Bu sebepten dolayı Forum üzerinde hakaret edilmesi yasaktır. Ceza Alabilirsiniz. varlığınıza bağlı olarak ciddi bir araç seçmeniz en doğrusu olacaktır. Bir avukatsınız, hız tutkunu yada bir çete üyesi değil. İstediğiniz yere götürmesi sizin için yeterli olacaktır.

Konunun orijinal sahibi Cleoder isimli oyuncumuzdur.
İmza @Kuzgun
Hayat kısa, değmez korkmaya.
Cevapla

İçeriği görüntüleme izniniz bulunmuyor!

Üzgünüz, içeriği görüntüleyebilmek için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

Giriş ya da Kayıt


Yorum yapma izniniz bulunmuyor!

Üzgünüz, yorum yapabilmek için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

ya da

Kayıt ol!

Topluluğumuzda yeni bir hesap oluşturun.

Kayıt


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  [REHBER]Sivil Rolleri Kuzgun 0 929 22-01-2018, Saat: 01:28
Son Yorum: Kuzgun

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi