Ana içeriğe Geç
Sitenizle ilgili anlık, acil, geçici ve önemli bilgileri kullanıcılara duyurabilmenizi sağlar.
Türkiye'nin İlk Arma 3 Rol Play Serveri.

Arma 3 Live Life RPG AltisLife Türkiye'nin ilk AltisLife Sunucusu 'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Sizi aramızda görmek güzel ama sitemizden daha iyi yararlanabilmeniz için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız. İlgi ve alakanızdan dolayı Arma 3 Live Life RPG AltisLife Türkiye'nin ilk AltisLife Sunucusu yönetimi olarak teşekkür eder, iyi forumlar dileriz.

Giriş ya da Kayıt

(Sadece kayıtsız kullanıcılar tarafından görüntülenebilir.)

2 AY SUNUCUYA GİRMEYEN OYUNCULARIN HESAPLARI SIFIRLANMAKTADIR


TeamSpeak Sunucumuz

Konuyu Görüntüle 09.06.2018

Sunucuya Nasıl Bağlanırım?

Konuyu Görüntüle 09.06.2018

PIT Manevrası

1619
1359
1
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

PIT Manevrası
#1
Son Düzenleme: 05-07-2018, Saat: 15:42, Düzenleyen: Kuzgun.
images?q=tbn:ANd9GcRWsMnOUlRyOsX9vO4U1BC...2PYda7s3lw

PIT Manevrası Hakkında


PIT manevrası; çoğunlukla Amerikan polislerinin kullandığı,55km ve üzeri süratle giden araçlarda tasvip edilmeyen bir manevradır.Pursuit Intervention Technique (PIT) olarak adlandırılır.Bu manevrayı,günümüz polislerinin birkaç şekilde gerçekleştirdiğini gösteren kayıtlar mevcut.Fakat en yaygın olanı aracın arkasından yaklaşarak,Ford Crown Victoria'nın ön panelindeki korumalık ile kaçan şahsın aracının arka bölümüne hafif bir darbe vurmak.Şahsın aracı spin atar ve yavaşlar.Böylece takviye ekiplerin yetişmesi ve pozisyon alması için uygun zemin hazırlanır.Ayrıca bu manevranın tamamlanması ile şahsın aracı zarar görmez yada en az zararla sonuçlanır.Kaçan şahsın yaralanmadan durdurulması adına yol ve hız kontrolü,araç/boy mesafesi,anlık trafik durumu,bölge sivil durumu göz önüne alınarak yapılır.

ARMA 3 ve RP İçin PIT Manevrası


PIT manevrası,gerçekte olduğu gibi oyunda da mevcut.Fakat yapılış tarzları kısmen farklı.Oyunda yapılacak olan manevranın eksiksiz ve mükemmel olması; sizin ve sürücünün aldığı FPS,ping durumu,hız seviyeleriniz gibi faktörlere bağlıdır.Ayrıca bir manevra yaparken sizin durduğunuz pozisyon ile sürücünün gördüğü pozisyon aynı değildir,bunu unutmamalısınız.
  Role Play çerçevesinde memurların yapabileceği birçok PIT manevrası bulunmaktadır.Bunların başlarında Lag PIT ve Block PIT gelir.Bunların yanı sıra tavsiye edilmeyen Fatal PIT ve Double PIT'de vardır. Son söylediklerimi rehbere dahil etmeyeceğim ancak bu hareketler doğru yapılmadığı taktirde kaçan şahısın aracı yüksek ihtimalle patlamak için bir zemin oluşturulmaktadır. Rehberdeki videoları izlediğiniz taktirde nasıl yapılacağını bir nebze öğrenmiş olacaksınız.
1- Lag PIT ( Önerilen )


Lag PIT ; en çok kullanılan ve yapılışı basit olan manevradır.Memurların büyük çoğunluğunun denediği bu manevra,güvenli bir ortam sağladığından kullanılmaktadır.Şahıs zarar görmeden durdurulması sağlanır.

NASIL YAPILIR ?

Sürücü kaçan şahıs ile birlikte kısa bir süre paralel ilerler.Biraz hız arttırılarak pozisyon alınır.Polis aracın sağ yada sol arka tamponu ile kaçan şahsın aracının sağ yada sol ön tamponuna bir darbede bulunmanızdır.Bu manevrayı yaptığınızda pozisyonunuz şu şekilde olmalıdır.
NASIL YAPILMAZ.!!!

Aşağıdaki video PIT Manevrasının nasıl korkunç bir kaza'ya sebep verdiğine şahit olacaksınız eğer böyle bir PIT Manevrası sergilediğiniz taktirde 2 Dakika sonra kendinizi Yardım destek'ten bir ordu sizinle konuşmak için odada sizi bekliyor olacaktır.

NASIL YAPILMAZ.!!!Cevapla

İçeriği görüntüleme izniniz bulunmuyor!

Üzgünüz, içeriği görüntüleyebilmek için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

Giriş ya da Kayıt

RE: PIT Manevrası
#2
</font>Xd güzel konu</font>
Cevapla

İçeriği görüntüleme izniniz bulunmuyor!

Üzgünüz, içeriği görüntüleyebilmek için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

Giriş ya da Kayıt


Yorum yapma izniniz bulunmuyor!

Üzgünüz, yorum yapabilmek için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

ya da

Kayıt ol!

Topluluğumuzda yeni bir hesap oluşturun.

Kayıt


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi