Ana içeriğe Geç
Sitenizle ilgili anlık, acil, geçici ve önemli bilgileri kullanıcılara duyurabilmenizi sağlar.
Türkiye'nin İlk Arma 3 Rol Play Serveri.

Arma 3 Live Life RPG AltisLife Türkiye'nin ilk AltisLife Sunucusu 'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Sizi aramızda görmek güzel ama sitemizden daha iyi yararlanabilmeniz için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız. İlgi ve alakanızdan dolayı Arma 3 Live Life RPG AltisLife Türkiye'nin ilk AltisLife Sunucusu yönetimi olarak teşekkür eder, iyi forumlar dileriz.

Giriş ya da Kayıt

(Sadece kayıtsız kullanıcılar tarafından görüntülenebilir.)

2 AY SUNUCUYA GİRMEYEN OYUNCULARIN HESAPLARI SIFIRLANMAKTADIR


TeamSpeak Sunucumuz

Konuyu Görüntüle 09.06.2018

Sunucuya Nasıl Bağlanırım?

Konuyu Görüntüle 09.06.2018

Kural Değişiklikleri

2
6084
0
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 4 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Exclamation Kural Değişiklikleri
#1
Son Düzenleme: 16-01-2019, Saat: 20:30, Düzenleyen: KeremTuran. Sebep: Bluforun doktortor kaldırdıktan sonra tutuklama yetkisi hakkında
Değiştirilen,eklenen veya kaldırılan kurallar bu bölüm altında bildirilecektir.

16.07.2017

Clan Base Kuralları
19.Klan base dışında başlayan bir rol klan base taşındığı taktirde rol senaryoya dönmektedir kuralı Klan base dışında başlayan bir rol klan base taşındığı taktirde rol senaryoya dönmektedir .(Haber merkezinden haber geçilmelidir.) olarak değiştirilmiştir.

22.07.2017

Genel Kurallar
36.Konu açmadan önce karşı taraf ile konuşmak zorunludur. Eğer bir şikayet olacak ise önce karşı taraf ile bunu konuşup çözmeye çalışılacak , anlaşma sağlanmaz ise foruma konu açılacak. Karşı taraf ile konuşmadan açılan tüm şikayet konuları reddedilecektir. Kuralı eklenmiştir.

RolePlay Kuralları
42.Bir bölgede rol bittikten sonra ağır yaralanan şahısların, doktorlar tarafından müdahalesininin engellenmesi Fail Rp olarak değerlendirilecektir. Kuralı eklenmiştir.

Doktor Kuralları
21.İlk yardım yapılan hasta eğer hastaneye bırakılmak istiyorsa bırakılmalıdır. Kuralı kaldırılmıştır.

06.08.2017

RolePlay Kuralları
36.Yeşil bölgenin yaklaşık 100 metre dışına kadar herhangi bir rol başlatamazsınız kuralı Güvenli bölgenin yaklaşık 100 metre dışına kadar herhangi bir rol başlatamazsınız olarak değiştirilmiştir.

43.Polislerin karakol sınırlarına izinsiz giriş yapan hava araçlarına uzaklaş atışı yapma, kara araçlarına da sesli uyarı yapıldıktan sonra tekerlerine ateş açma hakkı vardır. Uzaklaş atışı yapıldıktan sonra eğer bölgeden uzaklaşılmazsa öldürücü kuvvet kullanılabilir. Kuralı eklenmiştir.

19.08.2017

Klan base baskını için haber geçildikten sonra base baskını başlamazsa, haberi geçen çeteye TROLL suçundan cezai işlem uygulanacaktır. Kuralı eklenmiştir.

21.10.2017

Doktor Kuralları
11.Araç kaydına bakıldıktan sonra o araç benim şeklinde gelen olursa sahibi değilse çekme hakkına sahiptir. Silahla tehdit edilemez. Kuralı kaldırılmıştır.

Merkez Bankası Kuralları
6.Server online olduktan en az 15 dakika sonra banka soygunu başlatılabilir. kuralı Banka senaryosu restarttan sonra ilk 15 dakika ve son 1 saat içerisinde başlatılamaz.(ÖRN: 12-16 restartında 12:15 ve 15:00 arasında banka başlatılabilir). olarak değiştirilmiştir.

01.11.2017

- Server Kurallarına;

SENARYO KURALLARI

1. Clan base baskını, banka soygunu, benzinlik soygunu, karakol baskını senaryodur.
2. Senaryo karşı tarafa başladığı bildirildiği andan itibaren başlar. (Haber merkezinden yayın yapmak, benzinlik soygununa başlamak, bankaya patlayıcı yerleştırmek)
3. Senaryo 2 bölümden oluşur. Hazırlık ve Çatışma.
3. a. Bankaya kurulan bombanın patlamasına veya banka çatışmasının başlamasına kadar olan süre, clan base ve karakol baskınları için verilen 20 dk'lık süre ve benzinlik senaryosunda çatışma başlayana kadar geçen süre senaryonun hazırlık bölümüdür.
3. b. Senaryonun çatışma bölümü başladığı andan itibaren oyundan çıkan, kicklenen veya ölen senaryoya dahil olamaz. Fakat hazırlık sürecinde oyundan çıkan, kicklenen veya ölen senaryoya katılabilir.
4. Senaryo, her iki tarafın bölgedeki tüm üyeleri öldüğünde veya taraflar arası etkileşim kesildikten 5 dk sonra biter. ( Etkileşime sayacın devam etmesi ve kasadaki paranın çalınması dahildir.)
5. Senaryo başlatan taraf baskını veya soygunu gerçekleştirmezse senaryoyu başlatan kişi veya kişilere TROLL suçundan cezai işlem uygulanır. (Bu kural adminler tarafından yorumlanabilir.)
6. Benzinlik senaryosunda çatışma rolünün başlaması için tarafların birbirine uyarı vermesi zorunludur.
7. Herhangi bir çatışma rolü devam ederken senaryo başlatılamaz veya senaryo varken sonradan dahil olunamaz. (Clan base baskınında rol senaryoya dönebilir.)
8. Polisler ve rebeller için senaryo başladığında o bölgeye gelmeden rolsüz hiç bir etkileşimde bulunulmayacaktır.
9. Senaryosu devam etmekte olan kişiye uyarı verilemez ve o kişiden uyarı alınamaz. (Polisler için o bölgeye girdikten sonra geçerlidir.)

adlı bölüm ve kuralları eklenmiştir.

- Karışık yerlerde bulunan eski kurallar kaldırılmıştır veya güncellenmiştir.

Roleplay Kuralları
27.Polisler için senaryo başladığında o bölgeye gelmeden rolsüz hiç bir etkileşimde bulunulmayacaktır. Kuralı kaldırılmıştır veya güncellenmiştir.
28.Banka başladığı sırada başka bir rolde çatışmada ölen oyuncu banka senaryosuna katılabilecektir fakat banka sayacı bittiğinde katılamayacaklardır. Kuralı kaldırılmıştır veya güncellenmiştir.
39.Rol varken senaryo başlatılamaz.Senaryonun başlaması için rolün bitmesi gerekmektedir. Clan base baskını bu kurala dahil DEĞİLDİR .(Banka Benzinlik) Kuralı kaldırılmıştır veya güncellenmiştir.

Benzinlik ve Market Kuralları
3.Benzinlik soygunu senaryodur. Kuralı kaldırılmıştır veya güncellenmiştir.
3 a.Polis veya Rebel  benzinlik senaryosunda rol başlatması gerekmektedir. Kuralı kaldırılmıştır veya güncellenmiştir.

Merkez Bankası Kuralları
12.Polis bankayı ele geçirdiğinde, polislerin hepsi öldüğünde veya bankayı soymaya çalışan taraf öldüğünde veya tutuklandığında banka senaryosu bitmiş olur. Kuralı kaldırılmıştır veya güncellenmiştir.

Clan Base Kuralları
2. 20 Dakika içinde oyundan düşer kicklenir ölürse tekrar girebilir fakat 20 dakikadan sonra ölür düşer kicklenirse gelemez. Kuralı kaldırılmıştır veya güncellenmiştir.
4.Clan base senaryoya dahildir. Kuralı kaldırılmıştır veya güncellenmiştir.

07.11.2017

Merkez Bankası Kuralları
7.Banka sayacı başladıktan sonra polislerin sonradan giriş yapıp bankaya müdahele etmeleri yasaktır. Kuralı Değiştirilmiştir. (bkz. Senaryo Kuralları) 


Senaryo Kuralları
10. Senaryo başladığı andan itibaren o anda oyunda olmayan oyuncular hiçbir şekilde sonradan dahil olamaz. Kuralı Gelmiştir.

04.12.2017

Senaryo Kuralları
10. Senaryo başladığı andan itibaren o anda oyunda olmayan oyuncular hiçbir şekilde sonradan dahil olamaz. kuralı Banka başladığı andan itibaren o anda oyunda olmayan oyuncular hiçbir şekilde sonradan dahil olamaz. (Diğer senaryoların Hazırlık Bölümünde oyuna sonradan giriş yapılabilir.)  olarak değiştirilmiştir.

09.12.2017

Senaryo Kuralları
3. b. Senaryonun çatışma bölümü başladığı andan itibaren oyundan çıkan, kicklenen veya ölen senaryoya dahil olamaz. Fakat hazırlık sürecinde oyundan çıkan, kicklenen veya ölen senaryoya katılabilir. kuralı Senaryonun çatışma bölümü başladığı andan itibaren; o anda oyunda olmayan, oyundan çıkan, kicklenen veya ölen senaryoya dahil olamaz. Fakat hazırlık süreci başladıktan sonra; oyuna giren, oyundan çıkan, kicklenen veya ölen senaryoya katılabilir. (Banka senaryosu için bu kural geçerli değildir, herhangi bir şekilde sonradan dahil olunamaz.) olarak değiştirilmiştir.

10. Banka başladığı andan itibaren o anda oyunda olmayan oyuncular hiçbir şekilde sonradan dahil olamaz. (Diğer senaryoların Hazırlık Bölümünde oyuna sonradan giriş yapılabilir.) kuralı kaldırılmıştır. 3. b. Kuralı bu kuralı içermektedir.


16.12.2017


Roleplay Kuralları
44. Airdrop kutularını araçla taşımak, hooklamak yasaktır. kuralı eklenmiştir.

Clan Base Kuralları
7.Oyunda basılacak clanın clan oyuncu sayısı en az 5 kişi olmak zorundadır. kuralı Oyunda baskın yapacak ve basılacak clanın clan oyuncu sayısı en az 5 kişi olmak zorundadır. olarak değiştirilmiştir.

Senaryo Kuralları
10. Trafik Şube baskınında polis sayısı en az 5 kişi, J.Ö.H. karakolu baskınında J.Ö.H. sayısı en az 5 kişi olmak zorundadır. kuralı eklenmiştir.


20.12.2017


Roleplay Kuralları
45. Rebeller; güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada eğer üstünlük sağlayamaz, çatışmayı kaybederlerse doktor müdahalesinden sonra güvenlik güçleri tarafından tutuklanabilirler. kuralı eklenmiştir.


27.01.2018


Roleplay Kuralları
22.Garaj ve İsyancı bölgelerinde araç çalmak yasaktır. kuralı Garaj ve İsyancı bölgelerinde araç ve eşya çalmak yasaktır. olarak değiştirilmiştir.

24.02.2018


Doktor Kuralları
37.Bölgede doktorun can güvenliğini tehlikeye sokacak herhangi bir durum oluşur ise doktor bölgeyi terk edebilir. kuralı eklenmiştir.


17.03.2018
Tüm kurallar mevcut kurallarda değişiklik yapılmadan , bazı kuralları daha görünür kılmak amaçlı güncellenmiştir.

30.05.2018

Roleplay Kuralları

28.
  • Bir bölgede üstünlük sağlayan taraf, eğer doktordan kendi tarafına müdahale etmesi için öncelik isteyecekse bunu sesli olarak belirtmesi gerekiyor. Acil servise atılan, öncelik isteme mesajları geçersizdir ve gereksiz ihbar hattı kullanımı olarak değerlendirilecektir. kuralı eklenmiştir.
16.06.2018

Çete Bölgesi Kuralları
 
  • Basılan bir çete bölgesine aynı restart içinde çatışma rolü taşınıyorsa; çatışma rolü, senaryo başlatılarak devam ettirilebilir. kuralı eklenmiştir.
14.11.2018

GENEL ROLEPLAY KURALLARI
22.Siviller, güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada eğer üstünlük sağlayamaz, çatışmayı kaybederlerse doktor müdahalesinden sonra güvenlik güçleri tarafından tutuklanabilirler. kuralı kaldırılmıştır.

16.01.2019
ÇETE BÖLGESİ KURALLARI
6.Çete bölgesine kaçan oyuncu,o çetede ise çete bölgesi basıldığında haber merkezinden yazı geçilmesine gerek yoktur.(Normal şartlarda 7. kural geçerlidir) Kuralı eklenmiştir.
16.01.2019
KONVOY SENARYOSU KURALLARI
10.Konvoy araçları klan baseye götürülebilir.(Klan baseye götürüldüğü zaman o klan base RDM bölgesi olacaktır ve klan baseye haber vermeden baskın yapılabilir,klan base ele geçirmek yasaktır) Kuralı eklenmiştir.

İçeriği görüntüleme izniniz bulunmuyor!

Üzgünüz, içeriği görüntüleyebilmek için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

Giriş ya da Kayıt


Yorum yapma izniniz bulunmuyor!

Üzgünüz, yorum yapabilmek için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

ya da

Kayıt ol!

Topluluğumuzda yeni bir hesap oluşturun.

Kayıt


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi