Ana içeriğe Geç
Sitenizle ilgili anlık, acil, geçici ve önemli bilgileri kullanıcılara duyurabilmenizi sağlar.
Türkiye'nin İlk Arma 3 Rol Play Serveri.

Arma 3 Live Life RPG AltisLife Türkiye'nin ilk AltisLife Sunucusu 'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Sizi aramızda görmek güzel ama sitemizden daha iyi yararlanabilmeniz için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız. İlgi ve alakanızdan dolayı Arma 3 Live Life RPG AltisLife Türkiye'nin ilk AltisLife Sunucusu yönetimi olarak teşekkür eder, iyi forumlar dileriz.

Giriş ya da Kayıt

(Sadece kayıtsız kullanıcılar tarafından görüntülenebilir.)

30 GÜN BOYUNCA SUNUCUYA GİRMEYEN OYUNCULARIN HESAPLARI SIFIRLANMAKTADIR


TeamSpeak Sunucumuz

Konuyu Görüntüle 09.06.2018

Yeni Güncelleme

Konuyu Görüntüle 12.03.2021
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forum Kuralları
Forum Kuralları
#1
Oyunda ve Forumda Tehdit edici, küfürlü, müstehcen, kaba, nefret dolu yada aşırı sayıda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak kesinlikle yasaktır. Bununla beraber, yazdığınız her türlü mesajdan yalnızca siz sorumlu sayılırsınız. Forum Yöneticileri bu konuda hiçbir sorumluluk üstlenmez. Forum kurallarına uymayan mesajlar hiçbir ayrım gözetmeksizin silinir veya düzenlenir.
Foruma mesaj yazarken lütfen forum kuralları dahilinde mesajlar yazmaya çalışın aksi takdirde mesajlarınız hiçbir uyarıda bulunulmadan silinir veya düzenlenir.


Kurallar
1. Forumlarda kişi/firma/klan vb. toplulukların onurlarını zedeleyecek hakaret, küfür vs. içeren mesajları yazmak kesinlikle yasaktır.
2. Forumdaki bir kullanıcıyı bir konuda bilgisi olmadığı veya az bilgisi olduğu için veya bir konuda hatalı bilgi verdiği için suçlayıp hakaret edemezsiniz. Böyle durumlarda lütfen olaya kibarca yaklaşın.
3. Forumlarda cevabı önceden verilmiş soruları forum içerisinde aramadan gereksiz mesajlar yazıp forumda gereksiz bir karmaşa yaratanlar önce uyarılıp ardından gerek görülürse forumdan uzaklaştırılacaktır. Böyle bir olaya düşmemek için forumun ARAMA özelliğini kullanınız.
4. Aynı başlığı birden fazla konu altında açamazsınız. Bununla beraber lütfen konu başlıklarına dikkat ediniz. Dikkat çekici konu başlıkları seçmek yasaktır.Konuyu anlatan başlıklar seçmeye özen gösteriniz. Buna benzer olaylarda konu silinir, gerektiğinde üyelik iptal edilebilir.
5. Forumda dil, din, ırk ve siyaset hakkında tartışma yapmak kesinlikle yasaktır, siyasi yazılarınızı siyasi içerikli forumlara üye olarak o forumlarda dile getirebilirsiniz, forumu siyasi propaganda için kullananların üyelikleri iptal edilir.
6. Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazı yazmayınız. Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçmeniz gerekiyor. "Yardım", "lütfen", "acil", "kişiye özel" gibi başlıklar derhal silinecektir.
7. Forum bilgi paylaşım merkezi olduğu için gereksiz-kişisel tartışmalara-atışmalara girmek yasaktır. Forum bir birinize meydan okuyacak bir yer değildir.Şikayetçi taraf ve şikayet edilen taraf dışında yorum atan kişiler forumdan 7 gün uzaklaştırılacaktır.
8. Başkasına ait kişisel bilgiler yayınlamak yasaktır. (telefon numarası, e-posta adresi v.b.)
9. Forum görevlileri forumdaki yetkili kişilerdir. Forum görevlilerine hakaret, küfür vs. kesinlikle yasaktır.
10. Yöneticiler her yazılan mesajı kontrol edemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o iletinin yanında bulunan "Moderatöre rapor et" seçeneğine tıklayarak rapor ediniz, ileti tarafımızca incelenecektir.
11. Yöneticiler siteden sorumlu kişilerdir. Gereksiz tartışmalara girmek yasaktır. Forumlarda yöneticilere dolaylı yoldan sataşmak, üyelik iptalinize neden olabilir. Sorunlarınızı yöneticilerin özeline mesaj atarak çözünüz.
12. Forumlarda üyeler arasında yapılan link ve program paylaşımında, bilgisayarınızda oluşabilecek problemlerden kullanıcılar sorumludur. Bu yolla program indiren kullanıcılar bir virüs tarama programını muhakkak kullanmalıdırlar. Aksi halde site yönetimi sorumluluk kabul etmez.
13. Kategorilerde açtığınız konularda, daha sonraki günlerde de ekleme yaparsanız, aynı forumu kullanırsanız, forum kirliliğini önlemiş oluruz. Buna benzer olaylarda bu kurala uyulmaz ise yöneticiler forumu temizleme yetkisine sahiplerdir.
14. Foruma konunuzu yazdıktan sonra, lütfen konunuzu yukarılarda tutmak için konu ile alakasız yazılarla eklemeler yapmayınız. Bu tip eylemlerde, forum uyarı yapılmadan silinecektir. İlk mesajınızı dikkatli yazınız, ekleme yapmak isterseniz "düzenle" ile yazınızı düzeltebilirsiniz.
15. Forum kullanıcı adınız, imzanız ve avatarınız hiç bir şekilde küfür ve cinsel içerik içeremez.
16. Bu forumda bulunarak tüm forum kurallarını kabul etmiş sayılırsınız. Forum kuralları haber vermeksizin değiştirilebilir.
17. Forumda şikayet konusu açarken Konunun Başlığını Şikayet edilen kişinin ismi ve Hangi Hatadan dolayı şikayet ettiğinizi belirtiniz . 
18. Forum'da 'Kışkırtıcı,iğneleyici,küçük düşürücü,' gibi ithamlarda bulunan oyuncuların yorumları yöneticiler tarafından silinecektir .
Forumu Elverişli Kullanmak için Uyulması Gerekenler
1. Büyük harf kullanmayın. Büyük harf bağırmak demektir.
2. Bir mesajı iki defa göndermeyin.
3. Aynı mesajı dikkat çekmek için birden fazla konunun altına yazmayın. Bu Spam'dir.
4. Türkçenize özen gösterin ve Türkçe harf kullanın. Yabancı harfler ve "g" yerine "q" gibi değişiklikler yapmayın. V yerine W kullanmayın, dili çarpıtan yazımlara izin vermiyoruz.
5. Noktalama işaretlerine dikkat edin. Cümleye büyük harfle başlayın, nokta ile bitirin.
6. Bütün sorunuzu tek bir cümle gibi yazmak yerine parçalara ayırın, anlaşılır olsun. Paragraf kullanın. Kendiniz uzun yazıları okumakta sıkılırken insanların sizin tomar halindeki yazılarınızı okumasını beklemeyin.
7. Konu başlığı konu içeriğinin özeti niteliğinde olmalıdır.
8. Açtığınız konuları takip edin. Aynı soruları sürekli sormayın.
9. Konunuza henüz cevap gelmediyse konuya sürekli cevap atarak öncelik kazanmaya ya da dikkat çekmeye çalışmayın. Er ya da geç cevap verilecektir. Benzer şekilde kısa sürede cevap gelmeyince sitem etmek de ceza nedenidir.

Ayrıca uymanız gereken bazı önemli Türkçe kuralları:
1. Noktadan sonra boşluk bırakın, öncesinde bırakmayın.
2. Cümleye büyük harfle başlayın.
3. Soru işareti gibi noktalama işaretleri kullanın.
4. -mı ve -mi gibi soru eklerini ayrı yazın.
5. Bulunma haricindeki da eklerini ayrı yazın. Örneğin: O oyun bende de var.
6. -abilmek ve -ebilmek ekleri bitişik yazılmalıdır. Örneğin: Oyunu alabilir miyim?
7. Virgülden sonra boşluk bırakın, öncesinde bırakmayın.
8. Kısaltmaları büyük harflerle yazın. (CPU, RAM, gibi...)
9. Konu başlığında nokta kullanmayın.
10. Kalın yazmayın.
İmza @Öğretmen
Her gün öğrenin, öğretin, gelişin, geliştirin.

İçeriği görüntüleme izniniz bulunmuyor!

Üzgünüz, içeriği görüntüleyebilmek için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

Giriş ya da KayıtHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi