30 GÜN BOYUNCA SUNUCUYA GİRMEYEN OYUNCULARIN HESAPLARI SIFIRLANMAKTADIR

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Baş.Pol.] Mert D. , [Baş.Pol.] Sezer RolBlock ve FailRP
#1
Karakter Adınız: ''[G.Ö.H.] KARABATAK, [G.Ö.H.]Sir.Will ''
Şikayet Edilen Oyuncu: '' [Baş.Pol.] Mert D., [Baş.Pol.] Sezer ''
Şikayetiniz: ''Videoda bahsettiğim gibi rehine rolü çevirmeye çalışırken yalnızca win'e oynanması ve aktif rolümün blocklanmasından dolayı, güvenli bölgenin olduğunun arkasına sığınıp sunucu kuralını ihlal etme ve fearRP 'ye girmemesinden dolayı rolüm mahvoluyor. Bu konuyu destekte konuştuğumuzda ortak bir çözüme çıkamıyoruz. Sunucu kuralları gereği oyuna giren kişinin öldürmek için ve yalnızca win'e oynamak için rol yapması yasak. Kişilerin yaptığı rolblock ve güvenli bölge olduğunu bilerek fearRP'e girmemesi ve failrpden dolayı şikayetçiyim.Kişilerin videoları mevcutsa tam o bayıltma ve rehinem var dediğim anda kendi aralarında konuştukları sahneyi burada paylaşmalarını rica ediyorum. Ekstradan zararlarımızın karşılanmasını sizlerden talep ediyorum. İyi forumlar.''
Kanıtlar: '' VİDEO ''
Olayın Tarihi: '' 11.09.2021 ''
Olay Hakkında Şikayet Konusu Açacağınıza Dair Karşı Tarafa Haber Verdiğiniz Kanıt:  '' KANIT 1 ''
#2
Şikayet edilen oyuncuya kendini savunması için 24 saat verilmiştir.
giphy.gif
WWW
#3
Merhaba

Öncelikle direkt olarak rehine rolü çevirilmiyor. İlk olarak hastaneye girdiğimizde zaten kaçmalarıyla bir rol başlatıyorlar polisten kaçarak.
Rol çevirmekten kaçınılsaydı dur ihtarı vermeden direkt olarak şoklanılması gerekirdi.
Polis teşkilatı olarak güvenli bölgeye sığınarak rol gerçekleştirmiyoruz. Yapılan rolün mantık çerçevesinde yapılmasına dikkat ediyoruz.
Bu durumda mantık çerçevesi içerisinde rol yaptığımız için maalesef güvenli bölgeye sığınmış olmuyoruz.
Arkadaşımızın belirtmiş olduğu fearRP olarak iletmiş olduğu terim sunucumuzda böyle bir rol terimi bulunmamakta , Aynı şekilde Rolblock diyede bir terim bulunmamakta.
Böyle terimler mantık çerçevesi içerisinde yapılmaktadır. 
Polisten kaçıp bir anda bayılttığı personelimize rehinem var dediği zaman kimin rehine olduğu anlaşılmayabilir.

Mert D : İlk şok kullanan kişi benim ( Mert D. ) ben şok atmaya başladığım zaman silahım buga girmiş ve farketmedim. Arkadaşa şok atarken rehinem var demedi. Beni bayılttıktan sonra rehinem var dedi. Silahım buga girmiş olmasaydı arkadaş şoklanacaktı ve rehinem var diyemeyecekti. Ek olarak zaten rehinem var diyebilmesi rolü yapması için ortada bir rehine sunması gereklidir. Fakat ortada bir rehine yok. Beni bayılttıktan sonra diğer arkadaşımıza ( Sezer ) beni rehin almış rolü yapıyor fakat zaten rehinem var dediği yerde Sezer arkadaşımız çoktan şok atma eylemine başvuruyor.

Ek olarak videoya dikkat ederseniz şok atılma zamanı 3:10 
Rehinem var denildiği yer 3:12 
Arkadaşlar madem rolplay mantığı çerçevesinde rol yapılmadığını iletiyorlar şok atıldıktan sonramı rehine rolü yapılıyor ?
Bu durumda rolplay mantığına sığacak bir taraf maalesef uygun görülmediğinden dolayı arkadaş şoklanıp karakola götürülüp gerekli roller yapılıyor.

Silahı doktorun veya arkadaşımız kafasına tutup gelirsen vururup yaklaşma denilseydi oradaki personelimizde yapılan role uygun durum sağlardı.
Fakat silahı çapraz tutuşta beklemiş ve şok atılmaya başlanmış 2-3 saniye sonrasında rehinem var deniliyor ve doğal olarak personelimiz bu rolün mantık çerçevesinde olduğunu düşünmüyor ve şokluyor.

Konuyla ilgili savunmamız yukarıda belirttiğimiz şekildedir.

İyi günler iyi forumlar.
giphy.gif
#4
Öncelikle bahsedilen terimlerin sunucu içerisinde illa kurallar çerçevesinde belirtlimesine gerek yoktur. Genel RP terimleri olarak geçer ve sunucu ROLEPLAY kategorisindedir. Bahsedilen rehine rolü için ekstra seneryo rolü gibi hazırlık yapılması gerekmez. Anlık olarak gerçekleşen rollerde şekillendirmeler yapılır ve bu sayede rol çeşitliliği artar. Buna da zaten roleplay denir Smile . Ekstra olarak silah adama doğru tutulu fakat arkadaşların harika roleplay tecrübeleri olduğu için direk teaser ile koşarak sıkarak geldikleri için dodge atmak zorunda kaldığımdan hareket esnasında silah çapraz tutuşa geçiyor. PD olarak tek amaç kişiyi şokla, ceza kes yada vur değildir. Aktif olarak rehine rolü, sorgu rolleri gibi çeşitli etnik rolleri sağlayarak bu rollerden karşı tarafada zevk aldırmak zorundasınız. Çünkü bu bir oyun kendinizi tatmin etme yeri değil Smile Her iki tarafında rolsel olarak zevk alması açısından ufak kardeşlerimizle biraz daha konuşup, bu durumları tek tek anlatılırsa bu sorunların çözüleceği kanaatindeyim. Ekstra olarak TEXTRP ve hardrp yapmıyoruz. Silahımın ucu namluda parmağım tetikte şuan tam namlu kafasında gibi açık açık terimleri kullanmama gerek yok, elimde silah var ve dur rehinem var gibi kelimelerin gidişat için yeterlidir. Senin yazdıklarını desemde bu iki güzel arkadaşımız aynı hareketi yapacaklarına eminim Smile FearRP : Karşı tarafın can güvenliği ve kendi can güvenliğin için endişe ve korku duymanı, roleblock ise aktif rol yapılma imkanı ve çeşitli yerlere taşınma imkanı varken rolü hemen bitirmeye yönelik oynamak demektir bu konuda da bilgi vereyim sana. Sunucu çatışma gunrp sunucusu değil. Roleplay olarak geçiyorsa bu kuralların hepsini kapsadığını unutmaman gerekiyor. Yazdığına karşı son olarak bu cevabı belirteyim ve gerekli sonucu yetkililerden bekleyeyim Smile İyi roller iyi forumlar.
#5
Merhaba , 

Öncelikle bahsedilen terimlerin sunucu içerisinde bir yeri yazılı olarak mevcut olmadığını belirttik. ( Rolblock veya FearRP terimleri sunucu kurallarında bulunmamakta.)
Bu tarz kelimelerin karşılığının mantık çerçevesinde olması gereklidir diye beyan ettik. ( Örn. Serverde bıçak yok fakat birisi boğazına bıçak dayadığında onu hiçe sayamazsın gibi )
Rehine rolünü gerçekleştirebilmeniz için şok yedikten sonra değil daha öncesinde rehinem var demeniz lazım.
Size şok atılırken rehinem var diye videoda 1 kere diyorsunuz.
Taserla koşarak gelen arkadaşın silahı buglu olduğu için dodge attığınızı düşünmüş olabilirsiniz saygı duyuyoruz fakat taser bugu yüzünden şok yememişsiniz.
Teşkilat olarak şokla ceza kes ve vur mantığı içerisinde hiçbirzaman bulunmadık bu tarzda hiçbirzaman düşünmedik.
Aynı şekilde biz size nasıl ki yaptığımız rollerde zevk aldırmaya çalışıyoruz aynı şekilde sizinde bize karşı mantığı tutulur bir rol çevirmeniz gerekiyor.
Bahsettiğiniz gibi hardRP yapmıyoruz rehinem var dediğindede kimin rehin alındığını bilemeyiz. ( Zaten şok yedikten sonra rehinem var diyorsunuz )
"bkz : 3:10 şok yediğiniz zaman
         3:12 rehinem var dediğini zaman " 
Ek olarak başka bir savunma yapmayacağız.

iyi forumlar.
giphy.gif
#6
Şikayet edilen oyunculardan [Baş.Pol.] Sezer adlı oyuncuya #FRP suçundan uyarı verilecektir.

Şikayetçi Tarafa Not: Spontane bir rol çevirmek istiyorsanız karşınızdaki oyunculara bunu net bir şekilde açıklamanız gerekmektedir, örneğin rehineniz var ise "olm dur dur 1dk" demek yerine "Kıpırdama! Rehinem var, uzak dur." şeklinde konuşmanız hem roleplay hem de karşı tarafın anlaması açısından daha tatmin edici ve doğru olacaktır.
İyi forumlar.
giphy.gif
WWWHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi